1 of 11 images
Barronett Blinds Beast Hunting Blind, Bloodtrail Backwoods, 6-Person, BE650BW
2 of 11 images
Barronett Blinds Beast Hub Blind, Backwoods Camo, BE650BW
3 of 11 images
Barronett Blinds Beast Hub Blind, Backwoods Camo, BE650BW
4 of 11 images
Barronett Blinds Beast Hub Blind, Backwoods Camo, BE650BW
5 of 11 images
Barronett Blinds Beast Hub Blind, Backwoods Camo, BE650BW
6 of 11 images
Barronett Blinds Beast Hub Blind, Backwoods Camo, BE650BW
7 of 11 images
Barronett Blinds Beast Hub Blind, Backwoods Camo, BE650BW
8 of 11 images
Barronett Blinds Beast Hub Blind, Backwoods Camo, BE650BW
9 of 11 images
Barronett Blinds Beast Hub Blind, Backwoods Camo, BE650BW
10 of 11 images
Barronett Blinds Beast Hub Blind, Backwoods Camo, BE650BW
11 of 11 images
Barronett Blinds Beast Hub Blind, Backwoods Camo, BE650BW
Tap Tap to Zoom
Documents
- Color:
- Backwoods Camo
- Length:
- 140 in
- Height:
- 80 in
- Additional Features:
- 6 Large Windows
- Age Group:
- Adults
- Floor Area:
- 140x70 in
- Width:
- 160 in
- Included Accessories:
- Standard
- Condition:
- New
Code: 298-HB-BSTH-BE650BW
MPN: BE650BW
UPC: 012642004391
List: $349.99Save $20.00
$329.99
SP Bucks$6.60
Product Info for Barronett Blinds Beast Hunting Blind
Barronett Blinds Beast Hunting Blind is part of our big collection of Barronett Blinds Hunting Gear. Remember to look into the entire range of Hunting Blinds from Barronett Blinds which we have at everyday affordable prices. Browse our full product choice for the gear and merchandise you want to tackle the job at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Barronett Blinds Beast Hunting Blind:
| Manufacturer: | Barronett Blinds |
| Color: | Backwoods Camo |
| Fabric/Material: | HD 150 Denier |
| Hunting Blind Type: | Ground Blind |
| Length: | 140 in |
| Height: | 80 in |
| Additional Features: | 6 Large Windows |
| Age Group: | Adults |
| Floor Area: | 140x70 in |
| Weight: | 31 lb |
| Width: | 160 in |
| Included Accessories: | Standard |
| Condition: | New |
Features of Barronett Blinds Beast Hunting Blind
- The largest side-by-side hub blind on the market
- Six large, zippered shooting windows
- Replaceable shoot-through mesh for broadhead use only
- Water-resistant, tightly-woven, HD 150 denier fabric with a black interior coating
- Two full-length, zippered doors for easy entry
- Includes backpack carry bag, ground stakes and tie-down ropes
- Bloodtrail Backwoods Camouflage
Package Contents:
- Barronett Blinds Beast Hunting Blind
- Backpack Carry Bag
- (x12) Ground Stakes
- Tie-down Ropes