1 of 1 images
Ballista Megabat Crossbow 330 lb. 420fps, Black, BAL-CB-03
Tap Tap to Zoom
Earn Bonus Bucks
13% Bonus Bucks
Get even more Shoptics Bucks with the purchase of select models to use on future purchases! You will find the amount you'll earn near eligible models.
- Color:
- Black
- Finish:
- Gloss
- Velocity:
- 420 fps
- Draw Weight:
- 330 lb
- Length:
- 33 in
- Width:
- 12.9 in
Code: 6BG-AXB-BAAY54-BAL-CB-03
MPN: BAL-CB-03
UPC: 850056122184
13% Bonus Bucks
List: $999.00Save 20%
$799.00
SP Bucks$103.87
Product Info for Ballista Megabat Crossbow
Ballista Megabat Crossbow belongs to our larger collection of Ballista Crossbows. Don't forget to look at complete collection of Crossbows from Ballista which we present at everyday affordable prices. Browse our full product selection for the gear and merchandise you need to tackle the task at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Ballista Megabat Crossbow:
| Manufacturer: | Ballista |
| Color: | Black |
| Finish: | Gloss |
| Velocity: | 420 fps |
| Draw Weight: | 330 lb |
| Length: | 33 in |
| Width: | 12.9 in |
| Weight: | 8.92 lb |
Package Contents:
- Ballista Megabat Crossbow
- 4x32 scope
- 3 Practice Bolts
- User Manual