1 of 1 images
Armor Express T-shock 7x10inch - PLTTSH7X10
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Length:
- 7 in
- Height:
- 10 in
- Fabric/Material:
- Titanium
- Weight:
- 0.84 lb
- Thickness:
- 0.12 in
- Coating:
- Rubber
- Plate Dimension:
- 7x10
Code: ARX-BP-AE-PLTTSH7X10
MPN: PLTTSH7X10
List: $196.00Save 14%
$167.99
SP Bucks$3.36
Product Info for Armor Express T-shock 7"x10inch
Armor Express T-shock 7"x10inch is part of our large selection of Armor Express Armor Plates. Be sure to check out the entire line of Armor Plates from Armor Express that we present at everyday discount prices. Browse our full product selection for the equipment and products you want to tackle the task at hand.
Specifications for Armor Express T-shock 7"x10inch :
| Manufacturer: | Armor Express |
| Color: | Black |
| Length: | 7 in |
| Height: | 10 in |
| Fabric/Material: | Titanium |
| Weight: | 0.84 lb |
| Thickness: | 0.12 in |
| Coating: | Rubber |
| Plate Dimension: | 7x10 |
Package Contents:
- Armor Express T-shock 7"x10inch