1 of 1 images
Armor Express Soft Trauma Pac Stp 7x10inch - PLTSTP7X10
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Length:
- 7 in
- Height:
- 10 in
- Fabric/Material:
- Aramid
- Weight:
- 0.45 lb
- Thickness:
- 0.25 in
- Coating:
- Rubber
- Plate Dimension:
- 7x10
Code: ARX-BP-AE-PLTSTP7X10
MPN: PLTSTP7X10
List: $142.00Save 13%
$123.99
SP Bucks$2.48
Product Info for Armor Express Soft Trauma Pac Stp 7"x10inch
Armor Express Soft Trauma Pac Stp 7"x10inch belongs to our larger collection of Armor Express Armor Plates. Make sure you look at entire variety of Armor Plates from Armor Express which we feature at everyday affordable prices. Browse our full product selection for the tools and merchandise you need to tackle the task at hand.
Specifications for Armor Express Soft Trauma Pac Stp 7"x10inch :
| Manufacturer: | Armor Express |
| Color: | Black |
| Length: | 7 in |
| Height: | 10 in |
| Fabric/Material: | Aramid |
| Weight: | 0.45 lb |
| Thickness: | 0.25 in |
| Coating: | Rubber |
| Plate Dimension: | 7x10 |
Package Contents:
- Armor Express Soft Trauma Pac Stp 7"x10inch