1 of 1 images
Armor Express Soft Trauma Pac Stp 5x8inch - PLTSTP5X8
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Length:
- 5 in
- Height:
- 8 in
- Fabric/Material:
- Aramid
- Weight:
- 0.3 lb
- Thickness:
- 0.25 in
- Coating:
- Rubber
- Plate Dimension:
- 5x8
Code: ARX-BP-AE-PLTSTP5X8
MPN: PLTSTP5X8
List: $79.00Save $5.01
$73.99
SP Bucks$1.48
Product Info for Armor Express Soft Trauma Pac Stp 5"x8inch
Armor Express Soft Trauma Pac Stp 5"x8inch belongs to our greater selection of Armor Express Armor Plates. Make sure you explore the complete range of Armor Plates from Armor Express that we feature at everyday discounted prices. Browse our full product choice for the equipment and merchandise you need to tackle the job at hand.
Specifications for Armor Express Soft Trauma Pac Stp 5"x8inch :
| Manufacturer: | Armor Express |
| Color: | Black |
| Length: | 5 in |
| Height: | 8 in |
| Fabric/Material: | Aramid |
| Weight: | 0.3 lb |
| Thickness: | 0.25 in |
| Coating: | Rubber |
| Plate Dimension: | 5x8 |
Package Contents:
- Armor Express Soft Trauma Pac Stp 5"x8inch