1 of 1 images
Armor Express Soft Armor Pac Sap 5x8inch - PLTSAP5X8
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Length:
- 5 in
- Height:
- 8 in
- Fabric/Material:
- Aramid
- Threat Level:
- Level II
- Weight:
- 0.3 lb
- Plate Dimension:
- 5x8
Code: ARX-BP-AE-PLTSAP5X8
MPN: PLTSAP5X8
Final Sale
List: $76.18Save 27%
$55.99
SP Bucks$1.12
Product Info for Armor Express Soft Armor Pac Sap 5"x8inch
Armor Express Soft Armor Pac Sap 5"x8inch belongs to our greater collection of Armor Express Armor Plates. Be sure to take a look at the complete range of Armor Plates from Armor Express which we offer at everyday affordable prices. Browse our full product selection for the tools and merchandise you need to tackle the task at hand.
Specifications for Armor Express Soft Armor Pac Sap 5"x8inch :
| Manufacturer: | Armor Express |
| Color: | Black |
| Length: | 5 in |
| Height: | 8 in |
| Fabric/Material: | Aramid |
| Threat Level: | Level II |
| Weight: | 0.3 lb |
| Plate Dimension: | 5x8 |
| Last Chance: | Yes |
Package Contents:
- Armor Express Soft Armor Pac Sap 5"x8inch