1 of 1 images
Armor Express Poly-shock 7x10inch - PLTPOLY7X10
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Length:
- 7 in
- Height:
- 10 in
- Threat Level:
- Level IIIA
- Weight:
- 0.8 lb
- Thickness:
- 0.3 in
- Coating:
- Rubber
- Plate Dimension:
- 7x10
Code: ARX-BP-AE-PLTPOLY7X10
MPN: PLTPOLY7X10
List: $289.00Save 17%
$239.99
SP Bucks$4.80
Product Info for Armor Express Poly-shock 7"x10inch
Armor Express Poly-shock 7"x10inch is part of our big collection of Armor Express Armor Plates. You should check out the complete collection of Armor Plates from Armor Express that we have at everyday discounted prices. Browse our full product selection for the equipment and merchandise you want to tackle the task at hand.
Specifications for Armor Express Poly-shock 7"x10inch:
| Manufacturer: | Armor Express |
| Color: | Black |
| Length: | 7 in |
| Height: | 10 in |
| Threat Level: | Level IIIA |
| Weight: | 0.8 lb |
| Thickness: | 0.3 in |
| Coating: | Rubber |
| Plate Dimension: | 7x10 |
Package Contents:
- Armor Express Poly-shock 7"x10inch