1 of 1 images
Armor Express Poly-shock 5x8inch - PLTPOLY5X8
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Length:
- 5 in
- Height:
- 8 in
- Threat Level:
- Level IIIA
- Weight:
- 0.4 lb
- Thickness:
- 0.3 in
- Coating:
- Rubber
- Plate Dimension:
- 5x8
Code: ARX-BP-AE-PLTPOLY5X8
MPN: PLTPOLY5X8
List: $192.00Save 14%
$165.99
SP Bucks$3.32
Product Info for Armor Express Poly-shock 5"x8inch
Armor Express Poly-shock 5"x8inch belongs to our large selection of Armor Express Armor Plates. Make sure you explore the complete range of Armor Plates from Armor Express that we have at everyday affordable prices. Browse our full product selection for the tools and merchandise you need to tackle the task at hand.
Specifications for Armor Express Poly-shock 5"x8inch:
| Manufacturer: | Armor Express |
| Color: | Black |
| Length: | 5 in |
| Height: | 8 in |
| Threat Level: | Level IIIA |
| Weight: | 0.4 lb |
| Thickness: | 0.3 in |
| Coating: | Rubber |
| Plate Dimension: | 5x8 |
Package Contents:
- Armor Express Poly-shock 5"x8inch