1 of 1 images
Armor Express Poly-shock 10x12inch - PLTPOLY10X12
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Width:
- 10 in
- Height:
- 12 in
- Threat Level:
- Level IIIA
- Weight:
- 1.6 lb
- Thickness:
- 0.3 in
- Coating:
- Rubber
- Plate Dimension:
- 10x12
Code: ARX-BP-AE-PLTPOLY10X12
MPN: PLTPOLY10X12
List: $387.00Save 17%
$319.99
SP Bucks$6.40
Product Info for Armor Express Poly-shock 10"x12inch
Armor Express Poly-shock 10"x12inch belongs to our big variety of Armor Express Armor Plates. Be sure to look at complete selection of Armor Plates from Armor Express which we provide at everyday low prices. Browse our full product selection for the equipment and merchandise you need to tackle the task at hand.
Specifications for Armor Express Poly-shock 10"x12inch:
| Manufacturer: | Armor Express |
| Color: | Black |
| Width: | 10 in |
| Height: | 12 in |
| Threat Level: | Level IIIA |
| Weight: | 1.6 lb |
| Thickness: | 0.3 in |
| Coating: | Rubber |
| Plate Dimension: | 10x12 |
Package Contents:
- Armor Express Poly-shock 10"x12inch