1 of 3 images
Armor Express Lighthawk S1, Black - SHS11620BLK
2 of 3 images
Armor Express Lighthawk S1, Ranger Green - SHS11620RG
3 of 3 images
Armor Express Lighthawk S1, Black - SHS11620BLK
Tap Tap to Zoom
2 Models Available
Color
All
Search
List: $999.99Save $20.00
$979.99
SP Bucks$19.60
List: $999.99Save $20.00
$979.99
SP Bucks$19.60
Product Info for Armor Express Lighthawk S1
Armor Express Lighthawk S1 is part of our massive variety of Armor Express Armor Plates. You should definitely explore the complete line of Armor Plates from Armor Express that we have at everyday discount prices. Browse our full product selection for the equipment and merchandise you need to tackle the job at hand.
Specifications for Armor Express Lighthawk S1:
| Manufacturer: | Armor Express |
| Additional Features: | No Viewport |
| Length: | 16 in |
| Height: | 20 in |
| Fabric/Material: | Nylon |
| Threat Level: | Level IIIA |
| Weight: | 4 lb |
| Plate Dimension: | 16x20 |
Package Contents:
- Armor Express Lighthawk S1