1 of 1 images
Arctic Shield Quiet Tech Jacket 450018
Tap Tap to Zoom
- Length, Alpha:
- Regular
- Condition:
- New
Code: 344-AJ1-450018-531000-804-030-19
MPN: 531000-804-030-19
UPC: 043311962902
List: $154.99Save 29%
$109.99
SP Bucks$2.20
Product Info for Arctic Shield Quiet Tech Jacket 450018
Arctic Shield Quiet Tech Jacket 450018 belongs to our big selection of Arctic Shield Clothing. You should check out the full line of Men's Jackets from Arctic Shield which we provide at everyday discount prices. Browse our full product selection for the gear and products you need to tackle the job at hand.
Specifications for Arctic Shield Quiet Tech Jacket 450018:
| Manufacturer: | Arctic Shield |
| Length, Alpha: | Regular |
| Gender: | Male |
| Age Group: | Adults |
| Application: | Outdoor |
| Weight: | 2.67 lb |
| Additional Features: | No |
| Reflective/High Visible: | No |
| Condition: | New |
| Width: | 15 in |
| Height: | 22 in |
| Length: | 5 in |
Package Contents:
- Arctic Shield Quiet Tech Jacket