1 of 1 images
Arctic Shield Heat Echo Sherpa Jacket
Tap Tap to Zoom
- Length, Alpha:
- Regular
- Condition:
- New
Code: 344-AJ1-450020-530900-804-030-19
MPN: 530900-804-030-19
UPC: 043311962803
List: $179.99Save 33%
$119.99
SP Bucks$2.40
Product Info for Arctic Shield Heat Echo Sherpa Jacket
Arctic Shield Heat Echo Sherpa Jacket belongs to our large selection of Arctic Shield Clothing. Be sure to take a look at the full selection of Men's Jackets from Arctic Shield that we offer at everyday affordable prices. Browse our full product choice for the tools and products you need to tackle the job at hand.
Specifications for Arctic Shield Heat Echo Sherpa Jacket:
| Manufacturer: | Arctic Shield |
| Length, Alpha: | Regular |
| Gender: | Male |
| Age Group: | Adults |
| Application: | Outdoor |
| Weight: | 3.98 lb |
| Additional Features: | No |
| Reflective/High Visible: | No |
| Condition: | New |
| Width: | 15 in |
| Height: | 22 in |
| Length: | 5 in |
Package Contents:
- Arctic Shield Heat Echo Sherpa Jacket