1 of 1 images
Ameristep Brickhouse Blind, Hub-Style Mossy Oak Break-Up Country, 300 Durashell Plus, 67in High, 75in Wide, Mobuc, AMS-AMEBL3029
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Mossy Oak Break Up Country
- Length:
- 59 in
- Height:
- 67 in
- Age Group:
- Adults
- Width:
- 59 in
Code: KS8-HB-BL3029-AMS-AMEBL3029
MPN: AMS-AMEBL3029
UPC: 769524001275
List: $219.99Save $10.50
$209.49
SP Bucks$4.19
Product Info for Ameristep Brickhouse Blind
Ameristep Brickhouse Blind is part of our larger variety of Ameristep Hunting Gear. Make sure you browse the complete range of Hunting Blinds from Ameristep which we feature at everyday discounted prices. Browse our full product selection for the tools and products you need to tackle the task at hand.
Specifications for Ameristep Brickhouse Blind:
| Manufacturer: | Ameristep |
| Color: | Mossy Oak Break Up Country |
| Fabric/Material: | 300 Durashell Plus |
| Hunting Blind Type: | Ground Blind |
| Length: | 59 in |
| Height: | 67 in |
| Age Group: | Adults |
| Weight: | 16 lb |
| Width: | 59 in |
Features of Ameristep Brickhouse Blind
- Shoot-through mesh windows
- Brush loops
- Durashell Plus fabric shell with matte finish
- Rugged Spider Hub frame
- Easy setup and take down
- 59in x 59in x 67in
Package Contents:
- Ameristep Brickhouse Blind