1 of 1 images
American Lock Lockia 045-L52KD, Unit PK
Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
American Lock Lockia 045-L52KD Padlocks has been discontinued by American Lock and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Security Products yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for American Lock Lockia 045-L52KD Padlocks
American Lock Lockia 045-L52KD Padlocks is part of our larger variety of American Lock Security Products. Make sure to check out the complete collection of Security Products from American Lock which we provide at everyday low prices. Browse our full product selection for the gear and merchandise you want to tackle the job at hand.
Specifications for American Lock American Lockia 045-L52KD:
| Catalog number: | 300056-910 |
| Type: | |
| Weight: | 0.63 lb |
| Body Width: | 1 3/4 in |
| Shackle Material: | Case Hardened Boron Alloy Steel |
| Combination/Keying: | Keyed Different |
| Shackle Length: | 3 in |
| Supplier No.: | 045-L52KD |
| Body Material: | Brass |
| Body Thickness: | 3/4 in |
| Shackle Diameter: | 5/16 in |
Package Contents:
- American Lock 045-L52KD