1 of 1 images
American Lock 5 Pin Tumbler Padlockkeyed Dif 045-A5202KD, Unit EA
Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
American Lock 5 Pin Tumbler Padlockkeyed Dif 045-A5202KD has been discontinued by American Lock and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Security Products yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for American Lock 5 Pin Tumbler Padlockkeyed Dif 045-A5202KD
American Lock 5 Pin Tumbler Padlockkeyed Dif 045-A5202KD belongs to our larger variety of American Lock Security Products. Be sure to take a look at the entire line of Security Products from American Lock that we provide at everyday affordable prices. Browse our full product selection for the gear and merchandise you want to tackle the job at hand.
Specifications for American Lock 5 Pin Tumbler Padlockkeyed Dif 045-A5202KD:
| Catalog number: | 300056-872 |
| Type: | |
| No. of Pins: | 5 |
| Weight: | 0.80 lb |
| Body Width: | 1 3/4 in |
| Shackle Material: | Case Hardened Boron Alloy Steel |
| Combination/Keying: | Keyed Different |
| Shackle Length: | 3 in |
| Supplier No.: | 045-A5202KD |
| Body Material: | Steel |
| Body Thickness: | 3/4 in |
| Description: | 300056-860 |
| Finish: | Chrome |
| Shackle Diameter: | 1/4 in |
Package Contents:
- American Lock 5 Pin Tumbler Padlockkeyed Dif 045-A5202KD / 300056-872