1 of 5 images
ALPS Mountaineering Weekender Stadium Seat, Cactus, 6811009
2 of 5 images
ALPS Mountaineering Weekender Stadium Seat, Salsa, 6811062
3 of 5 images
ALPS Mountaineering Weekender Stadium Seat, Cactus, 6811009
4 of 5 images
ALPS Mountaineering Weekender Stadium Seat, Salsa, 6811062
5 of 5 images
ALPS Mountaineering Weekender Stadium Seat, Salsa, 6811062
Tap Tap to Zoom
2 Models Available
Color
All
Search
$29.99
SP Bucks$0.60
$29.99
SP Bucks$0.60
Product Info for ALPS Mountaineering Weekender Stadium Seat
ALPS Mountaineering Weekender Stadium Seat belongs to our large variety of . Don't forget to check out the complete line of from ALPS Mountaineering which we feature at everyday affordable prices. Browse our full product selection for the gear and merchandise you want to tackle the job at hand.
Specifications for ALPS Mountaineering Weekender Stadium Seat:
| Manufacturer: | ALPS Mountaineering |
| Size: | One Size |
| Width: | 17 in |
| Height: | 33 in |
| Weight: | 1.3 lb |
| Application: | Camping |
| Dimensions: | 17 x 33 x .5 in |
| Thickness: | 0.5 in |
| Depth/Thickness: | 0.5 in |
| Fabric/Material: | Mesh |
Features of ALPS Mountaineering Weekender Stadium Seat
- Webbing straps adjust your sitting position
- Lightweight and packable
- Webbing handles for easy carrying
- Bottom webbing straps attach seat to bleachers and canoes
- Back mesh pocket works great for magazines and snacks
Package Contents:
- ALPS Mountaineering Weekender Stadium Seat