1 of 10 images
ALPS Mountaineering Sidekick Stool, Silver, 8131376
2 of 10 images
ALPS Mountaineering Sidekick Stool, Silver, 8131376
3 of 10 images
ALPS Mountaineering Sidekick Stool, Silver, 8131376
4 of 10 images
ALPS Mountaineering Sidekick Stool, Silver, 8131376
5 of 10 images
ALPS Mountaineering Sidekick Stool, Silver, 8131376
6 of 10 images
ALPS Mountaineering Sidekick Stool, Silver, 8131376
7 of 10 images
ALPS Mountaineering Sidekick Stool, Silver, 8131376
8 of 10 images
ALPS Mountaineering Sidekick Stool, Silver, 8131376
9 of 10 images
ALPS Mountaineering Sidekick Stool, Silver, 8131376
10 of 10 images
ALPS Mountaineering Sidekick Stool, Silver, 8131376
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Silver
- Size:
- One Size
- Additional Features:
- Aluminum
- Application:
- Camping
Code: 1O-CHR-ALM0053-8131376
MPN: 8131376
UPC: 703438813760
List: $34.99Save $2.40
$32.59
SP Bucks$0.65
Product Info for ALPS Mountaineering Sidekick Stool
ALPS Mountaineering Sidekick Stool is part of our larger selection of . Be sure to take a look at the complete line of from ALPS Mountaineering that we have at everyday discounted prices. Browse our full product selection for the gear and products you want to tackle the task at hand.
Specifications for ALPS Mountaineering Sidekick Stool:
| Manufacturer: | ALPS Mountaineering |
| Color: | Silver |
| Size: | One Size |
| Length: | 10 in |
| Width: | 12 in |
| Height: | 15 in |
| Weight: | 2 lb |
| Additional Features: | Aluminum |
| Application: | Camping |
| Included Accessories: | Aluminum |
| Dimensions: | 12 x 10 x 15 in |
| Frame Material: | Aluminum Frame |
| Max Weight Capacity: | 200 lb |
| Fabric/Material: | Aluminum |
Features of ALPS Mountaineering Sidekick Stool
- Can be used as a stool or a side table
- Folds flat for transporting and storage
Package Contents:
- ALPS Mountaineering Sidekick Stool