1 of 8 images
ALPS Mountaineering Rocking Chair, Navy/Charcoal, One Size, 8119953
2 of 8 images
ALPS Mountaineering Rocking Chair, Navy/Charcoal, One Size, 8119953
3 of 8 images
ALPS Mountaineering Rocking Chair, Navy/Charcoal, One Size, 8119953
4 of 8 images
ALPS Mountaineering Rocking Chair, Navy/Charcoal, One Size, 8119953
5 of 8 images
ALPS Mountaineering Rocking Chair, Navy/Charcoal, One Size, 8119953
6 of 8 images
ALPS Mountaineering Rocking Chair, Navy/Charcoal, One Size, 8119953
7 of 8 images
ALPS Mountaineering Rocking Chair, Navy/Charcoal, One Size, 8119953
8 of 8 images
ALPS Mountaineering Rocking Chair, Navy/Charcoal, One Size, 8119953
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Navy/Charcoal
- Size:
- One Size
- Condition:
- New
- Quantity:
- 1
Code: 1O-CHR-ALM0132-8119953
MPN: 8119953
UPC: 703438899535
List: $179.99Save $8.00
$171.99
SP Bucks$3.44
Product Info for ALPS Mountaineering Rocking Chair
ALPS Mountaineering Rocking Chair is part of our massive variety of . Remember to look at complete variety of from ALPS Mountaineering which we provide at everyday discount prices. Browse our full product selection for the tools and merchandise you need to tackle the job at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for ALPS Mountaineering Rocking Chair:
| Manufacturer: | ALPS Mountaineering |
| Color: | Navy/Charcoal |
| Size: | One Size |
| Length: | 47 in |
| Width: | 24 in |
| Height: | 6 in |
| Weight: | 17.8 lb |
| Condition: | New |
| Age Group: | Adults |
| Quantity: | 1 |
| Internal Height: | 29 in |
| Max Weight Capacity: | 300 |
| Frame Material: | Pro-Tec powder-coated steel |
| Depth/Thickness: | 18 in |
| Fabric/Material: | 600D Polyester |
| Gender: | Unisex |
Features of ALPS Mountaineering Rocking Chair
- Folds for storage and transportation
- Locks into place when folded and open
- 600D polyester fabric
- Pro-Tec powder-coated steel frame
Package Contents:
- ALPS Mountaineering Rocking Chair