01:18
02:57
00:00
/
-00:33
1 of 2 videos
Alaska Guide Creations - Hybrid and Hybrid Max Binocular Harness
00:00
/
-00:33
2 of 2 videos
Alaska Guide Creations - Gen L Upgrades
1 of 2 images
Alaska Guide Creations Hybrid Max Gen L Binocuar Harness, Kryptek Highlander, HYBM-L-KRY
2 of 2 images
Alaska Guide Creations Hybrid Max Gen L Binocuar Harness, Mossy Oak Bottomland, HYBM-L-MOBL
Tap Tap to Zoom
In Stock
2 Models AvailableColor
All
Search
$138.00
SP Bucks$2.76
$138.00
SP Bucks$2.76
Product Info for Alaska Guide Creations Hybrid Max Gen L Binocuar Harness
Alaska Guide Creations Hybrid Max Gen L Binocuar Harness is part of our large collection of Alaska Guide Creations Optics. Remember to take a look at the full selection of Binocular Accessories from Alaska Guide Creations that we supply at everyday discounted prices. Browse our full product selection for the gear and products you want to tackle the job at hand.
Specifications for Alaska Guide Creations Hybrid Max Gen L Binocuar Harness:
| Manufacturer: | Alaska Guide Creations |
| Included Accessories: | w/ Max Pocket |
| Fabric/Material: | Ripstop |
| Length: | 6.5 in |
| Gender: | Unisex |
| Package Type: | Other |
| Width: | 6 in |
| Height: | 6.75 in, 6.5 in |
| Depth/Thickness: | 3 in |
| Condition: | New |
| Country of Origin: | USA |
| Attachment Type: | Harness |
Features of Alaska Guide Creations Hybrid Max Gen L Binocuar Harness
- Silent, one hand operation
- Adjustable lid with elastic sleeves for phone etc
- Zippered front pocket for rangefinder/accessory storage
- Mesh side pockets
- Flat, zippered rear pocket
- MAX (basement) zippered pocket for maximum storage.
Package Contents:
- Alaska Guide Creations Hybrid Max Gen L Binocuar Harness
- Harness Pro Tethers Locking Buckles